"Până
nu moare, omul trebuie să lase ceva în urmă, un semn; fie o casă
ridicată de el, ori un pom pe care l-a sădit, sau o carte pe care a
scris-o. Și trebuie să facă nu pentru sine, ci pentru ceilalți.
Lucrul făcut de mâinile tale va fi semnul pe care-l lași în urmă
după moarte. Oamenii se vor bucura, te vor pomeni, se vor ruga
pentru tine. Nu-i important atât ce faci, ci că ceea ce ai făcut e
mai bun decât era înainte, poartă o scânteie din tine însuți.
Lucrul de căpetenie, spunea părintele Arsenie, este să-i ajuți pe
ceilalți, să le ușurezi suferințele, să te rogi pentru ei."
Lecția amară a pandemiei: vaccinarea anti-COVID-19 între sănătate publică,
libertate individuală și încredere socială
-
1. Politicile de vaccinare anti-COVID-19 În primele luni ale pandemiei,
lumea s-a confruntat cu un fenomen fără precedent. Sistemele sanitare erau
supuse...
Acum 4 zile




0 comments:
Trimiteți un comentariu