„Această lume ar fi o mare farsă, ar fi o cumplită
batjocură dacă nu ar fi omul mai puternic decât moartea. Mai puternic
decât moartea! Aceasta e chemarea! Aceasta este lozinca omului care gândeşte
normal, a omului care caută sensul vieţii! Oare este sensul vieţii să
devenim viermi? Oare pentru asta ne-a făcut Dumnezeu? Nu, totul e
mizerabil. Totul e cumplit. Dar cel mai cumplit e să fii om într-o lume în care
există numai moarte şi nu există Înviere”.
Lecția amară a pandemiei: vaccinarea anti-COVID-19 între sănătate publică,
libertate individuală și încredere socială
-
1. Politicile de vaccinare anti-COVID-19 În primele luni ale pandemiei,
lumea s-a confruntat cu un fenomen fără precedent. Sistemele sanitare erau
supuse...
Acum 4 zile




0 comments:
Trimiteți un comentariu